Bizhub 163

Bizhub 163

Kopiarka-drukarka-skaner sieciowy Konica Minolta Bizhub 163

Myślenie w przód popłaca.
Zwłaszcza gdy wybieracie Państwo urządzenie które ma zwiększyć produktywność Waszego biura, oraz ułatwić obieg dokumentów. bizhub 162/210 jest naszą odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania jakie stawiają nam klienci businessowi.
Konica Minolta bizhub 163/211 są urządzeniami o wysokiej jakości druku czarno-białego, równocześnie ułatwiającymi archiwizowanie dokumentów i ekonomicznie dystrybuowanie ich w środowisku biurowym.

Dwa różne modele ułatwiają dopasowanie się do konkretnych potrzeb:

  • bizhub 163 działający z prędkością 16 stron na minutę jest idealnym rozwiązaniem dla małych biur
    bizhub 211 działający z prędkością 21 stron na minutę kierowany jest do większych biur i działów.

Obydwa modele zostały zaprojektowane i wyprodukowane w oparciu o długoletnie doświadczenie Konica Minolta w zakresie monochromatycznej technologii laserowej. Zarówno bizhub 163 jak i bizhub 211 mogą pracować w rozdzielczości 1200×600 dpi dzięki czemu drukują dokumenty o najwyższej jakości.

Specyfikacja

Prędkość kopiowania A4
bizhub 163 Do 16 kopii/min
bizhub 211 Do 21 kopii/min
Prędkość kopiowania A3
bizhub 163 Do 7 kopii/min.
bizhub 211 Do 12 kopii/min
Rozdzielczość kopiowania maks. 600 x 600 dpi
Pierwsza kopia Poniżej 7 s. (A4)
Skala szarości 256 odcieni szarości
Przeskalowanie 25% – 400% co 1%
Kopiowanie wielokrotne Od 1 do 99, tryb przerwania
Pamięć kopiarki Standard 32 MB
Pamięć kopiarki Maks 96 MB

Specyfikacja drukarki

Prędkość kopiowania A4
bizhub 163 Do 16 kopii/min
bizhub 211 Do 21 kopii/min
Prędkość kopiowania A3
bizhub 163 Do 7 kopii/min.
bizhub 211 Do 12 kopii/min
Rozdzielczość drukowania GDI maks. 600 x 600 dpi
PCL 1200×600 dpi
Język opisu strony GDI standard
PCL 5e/6 (opcja)
Interface Równoległy (IEEE1284) standard
USB 2.0 standard
Ethernet (10/100 Base-T) opcja
Pamięć drukarki GDI współdzielona z pamięcią kopiarki
PCL 16 MB (std), maksymalnie 144 MB
Systemy operacyjne Windows 98/ME/XP/NT 4.0/2000

Eksploatacja:

Wydajność bębna – 40 tys. wydruków
Wydajność tonera – 22 tys. wydruków

W urządzeniu bizhub 163/211 stosujemy toner nowej generacji To wielki przełom w technice drukowania i kopiowania cyfrowego. Od standardowego, proszkowego tonera, używanego dotychczas, różni go dosłownie wszystko. Toner nowej generacji powstaje podczas wyjątkowo skomplikowanego procesu polimeryzacji. Wystarczy powiedzieć, że Konica Minolta ma aż 570 zastrzeżonych patentów na jego produkcję. Efekt, jakiego do tej pory nie można było oczekiwać po najlepszych maszynach. Ostrość, odwzorowanie najcie?szych linii, dużo bardziej płynna gradacja półtonów – oto zalety stosowania tego tonera. Mniejsze wymiary cząsteczek pozwalają na jego bardzie wydajne dozowanie i rozmieszczanie na wydruku (brzmi to niezwykle, ale warstwa tego toneru jest znacznie cie?sza niż toneru proszkowego). Dzięki temu definitywnie lepszą jakość uzyskuje się wykorzystując mniejszą ilość produktu.

Wosk zamiast oleju

Dotychczas w urządzeniach kolorowych stosowane były tzw. rolki olejowe. Gotowy wydruk pokrywany był dodatkowo mikroskopijną warstwą specjalnego oleju, który dodawał obrazowi jakości i połysku. Tak stworzony wydruk był jeszcze termicznie utrwalany. Toner polimeryzowany pozwolił na wyeliminowanie całego procesu „naoliwiania” wydruków., bowiem tę funkcję spełnia, ze znacznie lepszym skutkiem, zawarty w cząsteczkach toneru wosk. To wyeliminowało jeden z elementów eksploatacyjnych – rolki olejowe wymagały co pewien czas wymiany. Co równie ważne – temperatura utrwalania termicznego obrazu, dzięki woskowi, może być znacznie niższa, co oczywiście przynosi kolejne oszczędności – zmniejszenie zużycia energii i uproszczenie całego procesu utrwalania. Obniżenie temperatury utrwalania obrazu dało możliwość nanoszenia nadruku na większej liczbie nośników, chociażby na wszelkiego rodzaju foliach .

Daleko przed konkurencją

Konica Minolta nie jest jedynym producentem toneru polimeryzowanego. Kilka firm doszło do wniosku, że takie rozwiązanie przyniesie doskonałe rezultaty. Każdy jednak dochodził do tego indywidualnie – stąd wspomniane na początku opatentowane rozwiązania, których Konica Minolta ma zdecydowanie najwięcej. To świadczy definitywnie o największym postępie technologicznym Konica Minolta na tym polu. Tym bardziej, że wszyscy konkurenci skupili swoje wysiłki na tworzeniu polimeryzowanego toneru dla urządze? kolorowych. Koncern Konica Minolta, jako jedyny, postawił sobie za zadanie wykorzystanie tego nośnika we wszystkich swoich urządzeniach – także kopiarkach i drukarkach czarno-białych. Już wkrótce każde nowe urządzenie Konica Minolta będzie wykorzystywało jedynie ten rodzaj tonera.

Przyjazny dla środowiska

Niebagatelne znaczenie ma w całej technologicznej pogoni za doskonałością wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne. I tu kolejny plus toneru polimeryzowanego. Podczas jego powstawania o trzydzieści procent zmniejszona jest emisja do atmosfery dwutlenku węgla, tlenku siarki i tlenku azotu – substancji w dużej mierze odpowiedzialnych za powstawanie „kwaśnych” deszczy.

Na koniec jeszcze jedna ważna zaleta. Skomplikowany i niepowtarzalny proces produkcji tonera polimeryzowanego sprawia, że i sam produkt jest niepowtarzalny i niemożliwy do podrobienia. Wszelkiego rodzaju „alternatywne” produkty nie są w stanie zapewnić pożądanej jakości, a tonery są „kompatybilne” wyłącznie z urządzeniami, dla których zostały stworzone. To daje użytkownikowi stuprocentową pewność, że kupując toner Konica Minolta otrzymuje najlepszą i niemożliwą do skopiowania jakość produktu. Kserokopiarki: dzierżawa, sprzedaż, serwis
Serwis kserokopiarek
Kserokopiarki Warszawa